Ponad 100 nowych badań w leczeniu niepłodności
- Odnotowujemy duże zainteresowanie programem również wśród par spoza naszego województwa. Z pewnością kolejne badania, które można wykonać w ramach tego programu, czyli bezpłatnie, umożliwią przeprowadzenie szczegółowszej i skuteczniejszej diagnostyki pozwalającej określić przyczyny niepłodności szczególnie w zakresie diagnostyki nasienia, co z kolei umożliwi skuteczniejsze leczenie. W naszym ośrodku można wykonać ok. 90 proc. wszystkich dostępnych na rynku badań niezbędnych do diagnostyki niepłodności u mężczyzn. – powiedział lek. Edward Puchała Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Lek. Małgorzata Królik kierownik Poradni Diagnostyki i Leczenia Niepłodności dodaje, iż zwiększenie pakietu badań, które można aktualnie wykonać w referencyjnym ośrodku uwzględnia również badania przygotowujące pacjentów do procedur rozrodu wspomaganego: IUI, IVF. – Jest to dla naszych pacjentów bardzo dobra informacja, gdyż w przypadku wyczerpania wszystkich możliwości diagnostycznych oraz zastosowanego leczenia możemy wykonać badania przygotowujące ich do ostatniej z możliwych metod zapłodnienia, które umożliwia współczesna medycyna, czyli do zabiegów IUI,IVF. – powiedziała Małgorzata Królik specjalista położnictwa i ginekologii. - Z naszego doświadczenia wynika, że w większości przypadków wystarczające jest stosowane przez nas leczenie. Najczęstszą przyczyną niepłodności u mężczyzn jest bardzo słaba jakość nasienia, zakażenia układu moczowo – płciowego, a nawet guz jąder. W przypadku kobiet zespół metaboliczny, tj. otyłość, insulinooporność, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, zaburzenia immunologiczne, alergie. Dlatego też nasi pacjenci są objęci kompleksową opieką. Po zebranym wywiadzie oraz wizycie u ginekologa, w zależności od potrzeb, pary są kierowane na wszystkie niezbędne do prawidłowej diagnostyki i leczenia konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji ( tj. androlog, genetyk, immunolog, endokrynolog, psycholog oraz położna) oraz laboratoryjne badania. – dodaje Małgorzata Królik.
Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Klinicznym Centrum działa od ponad 1,5 roku. Został utworzony w ramach Programu Polityki Zdrowotnej - Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016 - 2020 w zakresie interwencji: kompleksowa diagnostyka niepłodności. - Z diagnostyki i leczenia w ramach programu mogą korzystać pary, które od co najmniej roku starają się o potomstwo i nie były wcześniej diagnozowane pod kątem niepłodności. Proces diagnostyczny i leczenie, niejednokrotnie trwające kilka miesięcy, został zakończony u ponad 180 par, podobna ilość jest w trakcie diagnostyki i leczenia. Do tej pory odnotowaliśmy co najmniej 50 ciąż. Przy czym należy podkreślić, że wiemy tylko o ciążach, o których poinformowały nas leczące się u nas pary, może ich być zatem znacznie więcej. W gronie naszych pacjentów powitaliśmy już pierwszych rodziców. – powiedziała Małgorzata Królik.
INS
Napisali o nas:
KCGPiN rozszerzyło dignostykę niepłodności o kolejne badania
Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Opolu rozszerza zakres badań
Ponad 100 nowych badań w klinice ginekologiczno - położniczej (portal ONET)
Ponad sto nowych badań w klinice ginekologiczno-położniczej (Rynek Zdrowia)
Więcej darmowych badań w opolskim szpitalu ginekologicznym
Ponad 100 badańwięcej dla par, które długo i beskutecznie starają się o dziecko