Przejdź do treści





 Szkolenie dotyczyło „Roli i zadań położnej  w propagowaniu karmienia piersią i w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych”.Zagadnienia podejmowane podczas spotkania to m.in. przygotowanie ciężarnych do karmienia piersią przez położną w POZ, w Szkole Rodzenia, w pionie ginekologiczno-położniczym ; rola i zadania położnej POZ w opiece sprawowanej nad matką i dzieckiem w środowisku zamieszkania; program „Wspieramy karmienie piersią niemowląt”.

Świadomość mam, obojga rodziców dotycząca przygotowania do porodu i samego rodzicielstwa zdecydowanie się poprawia. To m.in. efekt pracy wszystkich położnych zarówno z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, jak również pracujących w szpitalach. – Coraz więcej mam chce i korzysta z tych magicznych 2h po porodzie, kiedy dziecko może leżeć na jej brzuchu i być tylko z nią. Rola kontaktu „skóra do skóry” jest nieoceniona. – podkreślała położna Katarzyna Krygier. Porównując dane z dwóch lat dot. porodów fizjologicznych, wzrost ten jest prawie dwukrotny.  Nie mniej ważna jest także rola taty. W tym kontekście dyskutowano o tzw. kangurowaniu.

- Kocham swój zawód, wykonuję go z pełnym zaangażowaniem i dlatego też chętnie podnoszę swe kwalifikacje. Stąd moja obecność na dzisiejszym szkoleniu.  – powiedziała Anita Stampska położna z Olesna.

Nie zabrakło  pytań, dyskusji, wymiany zdań i doświadczeń. Położne obecne na szkoleniu pracują w różnych miejscowościach, ale wiele przyszłych mam, z którymi współpracują rodzi w Opolu. W naszym Centrum odbywa się ok. 1/3 porodów z całego województwa. 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2017-10-16 11:07:33) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2017-10-16 11:10:06)
Data wydarzenia : 2017-10-12
Data publikacji : 2017-10-16