Przejdź do treści





Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

2018-11-07

W Szkole Rodzenia odbyło się wspólne muzykowanie, czyli nauka kołysanek dla przyszłych rodziców korzystających z zajęć w naszej Szkole. – Uczenie się kołysanek z przyszłymi rodzicami to pewna nowość w naszej Szkole, nie stanowiąca stałego punktu cyklu edukacyjnego przygotowującego do narodzin dziecka. Muzyka jest bardzo ważna w życiu człowieka bez względu na jego wiek. Będzie to z pewnością pozytywne i korzystne doświadczenie. – powiedziała Emilia Jędrzejów, położna ze Szkoły Rodzenia CGPiN.

 

 

 


Czekamy na kolejne ciąże i narodziny dzieci

2018-11-05

Coraz więcej naszych pacjentów korzystających z kompleksowej diagnostyki niepłodności informuje nas, że  spodziewa się dziecka. To dla nas bardzo dobre wiadomości, którymi dzielimy się z Państwem.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z dr. n med. Damianem Ziętkiem z naszego Centrum, jednym z lekarzy ginekologów zajmujących się diagnostyką par, zmagających się z problemem niepłodności.

Rozmowa w TVP Opole tutaj ( ok. min 22:56)

 

 

 

Więcej nt. kompleksowej diagnostyki niepłodności tutaj


Zmieniamy się dla Was

2018-11-05

- Prawdopodobnie jako jedyni w województwie wykonujemy badanie echokardiograficzne płodu. Kolejnym przykładem szczególnej opieki nad kobietą jest znieczulenie stosowane do porodu. Standardowo i powszechnie stosowane jest znieczulenie zewnątrzoponowe. W naszym szpitalu wykonywane jest także znieczulenie podpajęczynówkowe. Warto wspomnieć także o profilaktyce raka szyjki macicy, w szczególności podstawowym i bardzo ważnym badaniu cytologicznym, które jest u nas wykonywane przede wszystkim przez położne, co umożliwia jego przeprowadzenie bez oczekiwania na odległe terminy. Wszystkie badania oraz znieczulenia są oczywiście realizowane bezpłatnie - wylicza dyrektor Edward Puchała.
Zachęcamy do przeczytania całego artykułu w NTO

W celu umówienia się na badanie cytologiczne, należy skontaktować się z Poradnią Ginekologiczno - Położniczą


Najlepszy pokarm dla dzieci

2018-10-31

Dziękujemy za udział w akcji bezpłatnego badania składu mleka kobiecego. Swoje mleko przebadało u nas blisko 40 pań.
Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania, dlatego  - niestety - części  pań musieliśmy już odmówić, ale nie martwcie się Drogie Panie – nasze Panie: lek. Gabriela Kołodziej kierownik oraz Ewa Miedzińska, położna z Banku Mleka Kobiecego być może znów stworzą Wam taką możliwość.

Z jakich powodów panie zgłaszały się zbadać swoje mleko? – Z bardzo różnych. Niektóre z ciekawości chciały poznać skład swojego mleka. Inne sprawdzić czy po roku, bądź dwóch, karmienia ich mleko jest jeszcze wartościowe dla dziecka.  – poinformowała Ewa Miedzińska badająca skład mleka.